Джак Кроули блести, когато Мънстър победи Оспрейс, за да спечели домакински полуфинал на URC
Breaking News | 2024-06-07 | 00:00:09

Джак Кроули хвърли 13 точки, докато Мънстър победи осмия Оспрейс с 23-7 в Томънд Парк, за да спечели домакински полуфинал на BKT United Rugby Championship .

Опит за удар на Ниал Сканел и дузпа на Кроули дадоха на Мюнстър аванс от 17-7 на полувремето, след като Саймън Зебо и Кийлън Джайлс си размениха две хлъзгави ранни точки.

Пред посещаемост от 14 072, още две победи на Кроули го направиха 10 поредни победи в лигата, тъй като защитаващият титлата си отива да бъде домакин или на Глазгоу Уориърс, или на ДХЛ Стормърс следващия уикенд.

Това беше бърз огън. започват и от двата отбора, като Гавин Кумбс пуска Зебо отвън, за да увеличи рекорда си за всички времена на Мюнстър до 73 опита. Кроули реализира отдясно.

Оспрейс отвърна на удара с висококачествен удар от седем точки, когато ловкият удар на Рубен Морган-Уилямс беше закрепен от Оуен Уоткин, който комбинира с Морган Морис, за да прати Джайлс да прехвърчи 40-метрово бягане под брилянтен ъгъл.

Мощният удар на Мънстър ги върна в обсега до края на първата четвърт и проститутката Сканел вкара при предизвикателството на Кийран Уилямс, като Кроули отново реализира.

Ospreys удържаха стабилно при следващия удар, въпреки че Кроули наказа противника си Оуен Уилямс за това, че не се отдръпна, за да направи 17-7 в 27-ата минута.

Уелската страна надмина, наближавайки интервала , но Деуи Лейк беше превзет в тъч от линията и късен пристъп на натиск завърши със спечелване на Мюнстър от наказание за схватка.

Когато дъждът заваля, Ospreys номер 8 Морис направи добре, като отказа на Кумбс рано опит за второ полувреме. Капитанът Джъстин Типурик поведе следващата им защитна позиция, за да запази разликата от 10 точки.

Въпреки че Ospreys издържаха отново близо до часовата маркировка, получената схватка накара Мънстър да наложи дузпа от близък удар, която Кроули изпрати за 20-7 предимство.

Кроули отново вдигна флаговете, след като Хю Сътън наруши при удар. Той изпусна удар от далечна дистанция в 68-ата минута.

Седмица след героизма си от 18-ия рунд, Ospreys се бореха да се измъкнат от собствената си половина и въпреки пробива на сляпо и преследването с крак на Люк Дейвис , Мюнстър даде много малко.